CUW Athletics Calendar

September 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs NCAA Central Region Qualifier
Final
5th place - 48 points

at UW-Oshkosh Fall Classic
Final
10th of 11


2
3
at No. 17 UW-La Crosse
Final
W, 2-1
4

5
6
at UW-Stevens Point
Final
L, 3-2

vs No. 19 Carthage
@ Steven Point, Wis.
Final
L, 3-0
7
vs Ken Weidt Classic
Final
6th place - 187 points

vs Ken Weidt Classic
Final
5th place - 117 points

at Ohio Wesleyan
Final
W, 2-1

vs Elmhurst
@ Steven Point, Wis.
Final
W, 3-1


at Illinois Tech
Final
W, 5-4

8
at UW-Eau Claire Wrigglesworth Invitational
1st of 2 rounds
t6th of 17

at NACC Preview Event
Final
4th of 9

9
at UW-Eau Claire Wrigglesworth Invitational
Final
7th of 17
10
11

12
13
at Midwest Region Fall Classic

vs No. 12 Christopher Newport
Final
L, 6-1
14
vs Trine Women's Triple Sprint
Final
7th place - 92 points

at Midwest Region Fall Classic
Final
t14th of 36

at Marian Invitational

vs Concordia Chicago
Final
W, 9-0


vs Saint Mary's (Ind.)
Final - OT
W, 2-1




vs lincoln College
Final
W, 3-0

vs UW-Platteville
Final
W, 1-0
15
at Marian Invitational
Final
8th of 10

vs CUW Tournament
Final
T, 0-0
16
17
18
vs St. Norbert
Final
L, 2-0

19
20
at UW-Whitewater Fall Classic
1st of 2 rounds
15th of 18

vs ITA Midwest Regional
@ St. Peter, Minn.
Final
T, 0-0

at No. 10 Carthage
Final
L, 3-1

vs Purdue Northwest
Final
W, 9-1
21
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational

at UW-Whitewater Fall Classic

vs ITA Midwest Regional
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Trine
12:00 PM

vs Rose-Hulman
@ Kenosha, Wis. (Carthage College)
12:00 PM

vs Finlandia
@ Kenosha, Wis. (Carthage College)
2:00 PM

vs Purdue Northwest
3:00 PM

at Lakeland
4:00 PM
22
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational

at Wooster
11:00 AM
23
24
at Marian
4:00 PM

25

vs Rockford
4:00 PM
26
27
vs ITA Midwest Regional
@ Gustavus Adolphus - St. Peter, Minn.
9:00 AM
28
vs MSOE Splash N' Dash
2:00 PM

at NACC Championship

vs ITA Midwest Regional
@ Gustavus Adolphus - St. Peter, Minn.
9:00 AM

vs Wisconsin Lutheran
10:00 AM


at Concordia Chicago
12:00 PM

at Wittenberg
12:00 PM

vs Alverno
2:00 PM

at Concordia Chicago
3:00 PM
29
at MSOE Fall Invitational

at NACC Championship

at DePauw
11:00 AM

vs UW-Whitewater
1:00 PM
30
at MSOE Fall Invitational

at NACC Championship
1
2

vs Lakeland
4:00 PM

3
4
at Wisconsin Lutheran Triangular

at Wis.-Eau Claire Blugold Invite
5:15 PM

at Wis.-Eau Claire Blugold Invite
4:15 PM


vs Maryville
7:30 PM
5
at Oberlin
10:00 AM

at Edgewood
10:00 AM

at Rockford
11:00 AM

vs Concordia Chicago
12:00 PM

vs Benedictine
1:00 PM

vs Benedictine
1:00 PM

vs Maryville
3:30 PM