CUW Athletics Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
at Culver's Edgewood Fall Classic
Final
8th of 20

at Carthage Invitational

vs Carroll
Final
W, 6-3

1
at Carthage Invitational
Final
13th of 17

vs Ferrum
@ Oberlin, Ohio
Final
W, 7-2

at Finlandia
Final
W, 31-3


vs Concordia Chicago
@ Ann Arbor, Mich.
Final
W, 3-0

at Concordia Ann Arbor
Final
W, 3-1
2
3
at North Central Invitational
Final
3rd Place - 24 Points
4
5
at St. Norbert
Final
L, 4-0
6
at UW-Whitewater
Final
L, 2-0
7
at Carthage Tim Kopka Memorial Tournament

at Mount Mary Triangular
Final
1st of 3rd

at UW-Stevens Point
Final
W, 3-1
8
vs Ken Weidt Classic
Final
3rd place - 68 points

at Carthage Tim Kopka Memorial Tournament
Final
12th of 21

vs Ken Weidt Classic
Final
2nd place - 48 points

vs Aurora
Final
W, 9-0

vs RV Bethel
@ Stevens Point, Wis.
Final
L, 3-2

vs Sweet Briar
@ Wilson College (Chambersburg, Pennsylvania)
Final
W, 5-0



vs Illinois Tech
Final
W, 5-4

vs St. Mary's
@ Stevens Point, Wis.
Final
L, 3-2

9
at NACC Preview Event
Final
4th of 7

at UW-Platteville
Final
L, 4-3
10
11
12

13
14
at Midwest Region Fall Classic

vs St. Mary's
@ Kenosha, Wis.
Final
W, 3-1
15
at Midwest Region Fall Classic
Final
13th of 32

at Marian Fall Invitational
Final
5th of 7

at Loras Doubles Tournament
8:00 AM


at Concordia Chicago
Final
W, 9-0

vs RV Chicago
@ Kenosha, Wis.
Final
W, 3-1


at No. 25 Calvin
Final
L, 6-1

at Dominican
Final
W, 9-0

at No. 19 Carthage
Final
W, 3-1

at UW-Whitewater
Final
L, 1-0
16
at Bellarmine
Final
L, 5-1

17
18
19

20
21
at ITA Regional Championship
9:00 AM

22
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational

at UW-Whitewater Fall Invitational

at ITA Regional Championship
9:00 AM

at Transylvania
Final
W, 5-3

vs Gustavus Fall Invitational
@ St. Peter, Minn.
10:00 AM



at Benedictine
Final
L, 3-1

23
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational
Final
3rd of 11

at UW-Whitewater Fall Invitational
Final
13th of 15


24
25
26
vs CUW Triangular (MSOE, Carthage)
Final
3rd of 3


vs Marian
Final
W, 9-0

at Edgewood
Final - 2OT
T, 1-1

at Concordia Chicago
Final
W, 3-1
27
28
at UW-Eau Claire Blugold Invite
Final
21st place - 598 points

at NACC Tournament

at UW-Eau Claire Blugold Invite
Final
16th place - 490 points

at ITA Regional Championship
9:00 AM


29
at NACC Tournament

at ITA Regional Championship
9:00 AM

at Christopher Newport
Final
L, 8-0

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 9-0



at Benedictine
Final
W, 48-40

at Alverno
Final
W, 9-0

vs No. 17 UW-Eau Claire
@ Carroll University
Final
L, 3-0


30
at Benedictine Invitational
Final
7th of 10

at MSOE Invitational

at NACC Tournament
Final
4th of 7

vs Tri the Illini
Final
3rd Place - 29 Points

vs Randolph-Macon
@ Newport News, Va.
Final
W, 2-1

1
at MSOE Invitational
Final
6th of 16
2
3
vs Wisconsin Lutheran
Final
W, 4-0

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 6-2
4
5
at Benedictine Eagle Invite
Final
10th place - 274 points

at Benedictine Eagle Invite
Final
5th place - 133 points


6



vs Edgewood
Final
L, 6-3