CUW Athletics Calendar

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
at NACC Indoor Championships
Final
3rd of 9

at NACC Indoor Championships
Final
2nd of 9

vs UW-Stevens Point
@ Marquette, Mich. (Finlandia Dome Tournament)
Final
W, 7-2

vs UW-Superior
@ Marquette, Mich. (Finlandia Dome Tournament)
Final
L, 12-6

at Wisconsin Lutheran
Final
L, 66-59
26
27
28
Elmhurst
Final
L, 12-9

Marian
Final
L, 3-0
1
2
at Carthage Final Qualifier
Final
No Team Scores

at Carthage Final Qualifier
Final
No Team Scores

at North Central
Final
L, 5-4

at MSOE
Final
L, 3-0

at Chapman
Final
L, 9-2
3
at UW-Stevens Point Final Qualifier

at Lakeland
Final
L, 3-0

at Dubuque
Final
W, 10-2

UW-La Crosse
Final
L, 9-0

St. Norbert
Final
W, 6-3

at Chapman
Final
L, 13-5
4
at Chapman
Final
W, 2-1
5
Georgetown College
Final
W, 233.040 - 123.050
6
7
8
9
at Fontbonne
Final
L, 3-0
10
at Adrian
Final
W, 238.990 - 229.720

vs Minnesota Morris
@ Hancock Park 5 (Clermont, Fla.)
Final - 5 innings
W, 12-2

at Greenville
Final
L, 3-0

at North Central
Final
L, 18-8

vs Millikin
@ Hancock Park 5 (Clermont, Fla.)
Final - 8 innings
W, 3-2
11
at SSSF College Nationals
Final

vs Geneseo
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
L, 13-1

at Birmingham Southern
Final
L, 11-7

vs UW-River Falls
@ Hancock Park 5 (Clermont, Fla.)
Final
L, 8-4

vs Augsburg
@ Tucson, Arizona (Stadium)
Final
W, 14-1

vs Augsburg
@ Tucson, Arizona (Stadium)
Final
W, 8-3
12
vs Framingham St.
@ Tucson, Arizona (Field 5)
Final
L, 10-0

vs Anderson (Ind.)
@ Legends Way 5 (Clermont, Fla.)
Final
W, 7-4

vs Framingham St.
@ Tucson, Arizona (Field 5)
Final
L, 7-4

vs Lake Forest
@ Legends Way 1 (Clermont, Fla.)
Final
W, 7-5
13
at Transylvania/Whitmore (triangular meet)

vs Asbury
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 7-2

at Berry
Final
L, 12-3

No. 5 Kean
vs MSOE
Final
3 - 1

vs Wooster
@ Hilton Head Island, S.C.
Final
L, 6-3

at Southwestern Texas
Final
W, 11-10

No. 4 Kean
Final
L, 3-0
14
at King
Final
L, 240.265 - 245.735

vs Nazareth
@ Hilton Head, S.C.
Final
W, 9-0

vs Ohio Wesleyan
@ Hancock Park 3 (Clermont, Fla.)
Final
L, 10-7

vs Dubuque
@ Tucson, Arizona (Field 5)
Final
W, 12-4

vs Scranton
@ Hancock Park 2 (Clermont, Fla.)
Final
L, 1-0

vs Cornell
@ Tucson, Arizona (Field 5)
Final
W, 13-3

vs Stevenson
@ Shipyard Racquet Club, Hilton Head, S.C.
Final
L, 5-4
15
vs Indiana East
@ Hilton Head, S.C.
Final
W, 5-4

vs Indiana East
@ Hilton Head, S.C.
Final
W, 5-4

vs Gettysburg
@ Hilton Head, S.C.
Final
W, 7-2

vs North Park
@ Legends Way 5 (Clermont, Fla.)
Final
W, 6-5

vs Sewanee
@ Georgetown, Texas
Final
L, 13-2

vs Stockton
@ Legends Way 5 (Clermont, Fla.)
Final
W, 7-1

at Olivet
Final
L, 3-0

vs Greenville
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 6-3
16
vs Washington College
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 7-2

vs Washington College
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 7-2

vs Salem St.
@ Tucson, Arizona (Field 4)
Final
L, 13-7

vs Salem St.
@ Tucson, Arizona (Field 4)
Final
W, 14-8
17
vs Macalester
@ Tucson, Arizona (Field 6)
Final - 10 innings
W, 4-3

Beloit
Final
W, 16-4

vs Macalester
@ Tucson, Arizona (Field 6)
Final
W, 13-4

Carthage
Final
L, 18-14
18
19
20
Carthage
Final
W, 11-7
21
Beloit
Final
W, 19-7

at No. 6 Dominican
Final
L, 3-0
22
23
Northland
Final
W, 8-0

Northland
Final - 6 innings
W, 8-0

Northland
Final
W, 6-0
24
at Marian
Final
L, 3-0

at Concordia Chicago
Final
W, 15-5
25
at Illinois College Invitational
Final
3rd of 3

at Illinois College Invitational
Final
1st of 7

Ripon
Final
L, 3-2
26
27
at St. Norbert
Final
W, 6-1

Illinois Tech
Final
W, 15-7
28
North Central
Final
W, 10-7

No. 7 Dominican
Final
L, 3-0
29
Alverno
Final
W, 8-3

vs St. Scholastica
@ Paley Tennis Center (Glendale, Wis.)
Final
W, 6-3

Alverno
Final
L, 6-2

vs St. Scholastica
@ Paley Tennis Center (Glendale, Wis.)
Final
W, 5-4
30
at Knox Invitational

Aurora
Final - 7 innings
L, 11-0

at Benedictine
Final
L, 8-5

at Benedictine
Final
L, 10-8

Aurora
Final
W, 8-1

at Hamline
Final
L, 15-13
31
at Knox Invitational
Final
t8th of 18

at Fontbonne
Final
W, 21-4