Date Teams/Event Time Score Links
 
October
Fri., Oct. 24 UW-Stout Final L, 4-2
  UW-S No. 11
 
November
Fri., Nov. 07 at Finlandia * Final L, 5-1
Sat., Nov. 08 at Finlandia * Final L, 6-2
Fri., Nov. 14 at Northland * Final L, 5-2
Sat., Nov. 15 at Northland * Final W, 5-3
Sat., Nov. 22 Hamline Final L, 7-3
  HU No. 14
Sun., Nov. 23 Hamline Final L, 6-1
  HU No. 14
 
December
Tue., Dec. 02 MSOE * ^ Final L, 4-0
Fri., Dec. 05 at Marian * ^ Final L, 5-1
Sat., Dec. 06 Marian * ^ Final L, 6-2
Fri., Dec. 12 Minn.-Crookston * Final W, 6-5
Sat., Dec. 13 Minn.-Crookston * Final W, 8-7
 
January
Sat., Jan. 03 at Lake Forest Final - OT T, 2-2
Sun., Jan. 04 Lake Forest Final L, 8-2
Sat., Jan. 10 at Adrian * ^ Final L, 9-0
  AC No. 8
Sun., Jan. 11 at Adrian * ^ Final L, 7-0
  AC No. 8
Fri., Jan. 16 at Lawrence * Final L, 5-3
Sat., Jan. 17 Lawrence * Final L, 6-3
Tue., Jan. 20 at MSOE * ^ Final L, 6-3
Fri., Jan. 30 MSOE * ^ Final L, 7-1
Sat., Jan. 31 at MSOE * ^ Final L, 6-4
 
February
Fri., Feb. 06 Marian * ^ Final - OT W, 4-3
Sat., Feb. 07 at Marian * ^ Final L, 3-1
Fri., Feb. 13 Adrian * ^ Final L, 4-1
  AC No. 8
Sat., Feb. 14 Adrian * ^ Final L, 7-4
  AC No. 8
Fri., Feb. 20 at Lawrence Final L, 4-0
  Midwest Collegiate Hockey Association Tournament Quarterfinals
Sat., Feb. 21 at Lawrence Final L, 5-3
  Midwest Collegiate Hockey Association Tournament Quarterfinals
 
October
Fri., Oct. 23 at UW-River Falls Final L, 10-1
Fri., Oct. 30 at MSOE * ^ Final L, 9-1
Sat., Oct. 31 MSOE * ^ Final L, 5-1
 
November
Fri., Nov. 06 Lawrence * Final L, 8-1
Sat., Nov. 07 at Lawrence * Final L, 4-2
Fri., Nov. 13 Finlandia * Final L, 5-3
Sat., Nov. 14 Finlandia * Final L, 6-2
Fri., Nov. 20 at Augsburg Final L, 3-2
Sat., Nov. 21 at Augsburg Final L, 4-1
 
December
Fri., Dec. 04 Adrian * ^ Final L, 8-0
  AC No. 4
Sat., Dec. 05 Adrian * ^ Final L, 11-2
  AC No. 4
 
January
Fri., Jan. 08 at Finlandia * Final - OT T, 2-2
Sat., Jan. 09 at Finlandia * Final L, 6-2
Fri., Jan. 15 at Lake Forest * Final L, 8-3
Sat., Jan. 16 Lake Forest * Final - OT T, 5-5
Fri., Jan. 22 Marian * Final L, 7-4
Sat., Jan. 23 at Marian * Final L, 5-4
Fri., Jan. 29 at Northland * Final L, 8-2
Sat., Jan. 30 at Northland * Final - OT T, 6-6
 
February
Fri., Feb. 05 MSOE * ^ Final - OT T, 4-4
Sat., Feb. 06 at MSOE * ^ Final L, 4-1
Fri., Feb. 12 at Adrian * ^ Final L, 11-1
  AC No. 12
Sat., Feb. 13 at Adrian * ^ Final L, 5-3
  AC No. 12
Fri., Feb. 19 Lake Forest * Final - OT T, 2-2
Sat., Feb. 20 at Lake Forest * Final L, 5-1
 
October
Fri., Oct. 22 UW-Stout Final L, 2-0
Sat., Oct. 23 UW-River Falls Final L, 8-1
  UW-RF No. 9
Fri., Oct. 29 MSOE * Final L, 7-2
Sat., Oct. 30 at MSOE * Final L, 6-0
 
November
Fri., Nov. 05 at Lawrence * Final L, 5-1
Sat., Nov. 06 Lawrence * Final L, 5-4
Fri., Nov. 12 at Finlandia * Final L, 3-1
Sat., Nov. 13 at Finlandia * Final W, 4-2
Fri., Nov. 19 Augsburg Final L, 5-2
Sat., Nov. 20 Augsburg Final L, 6-0
Tue., Nov. 23 at Gustavus Adolphus Final L, 6-2
  GAC No. 6
 
December
Fri., Dec. 03 at Adrian * Final L, 4-1
  AC No. 9
Sat., Dec. 04 at Adrian * Final L, 3-0
  AC No. 9
Sat., Dec. 11 at Marian * Final L, 4-1
 
January
Wed., Jan. 12 Lake Forest * Final L, 6-1
Sat., Jan. 15 at Lake Forest * Final L, 4-2
Sat., Jan. 22 Marian * Final L, 6-1
Fri., Jan. 28 Northland * Final L, 8-3
Sat., Jan. 29 Northland * Final - OT T, 4-4
 
February
Fri., Feb. 04 at MSOE * Final L, 5-1
  MSOE No. 10
Sat., Feb. 05 MSOE * Final L, 3-1
  MSOE No. 10
Fri., Feb. 11 Adrian * Final L, 9-2
  AC No. 5
Sat., Feb. 12 Adrian * Final L, 7-1
  AC No. 5
Fri., Feb. 18 at Lake Forest * Final L, 5-3
Sat., Feb. 19 Lake Forest * Final W, 5-4
 
October
Fri., Oct. 21 at UW-Stout Final L, 6-1
Tue., Oct. 25 St. Norbert Final L, 8-0
  SNC No. 1
Fri., Oct. 28 MSOE * Final L, 7-3
  MSOE No. 14
Sat., Oct. 29 at MSOE * Final L, 6-1
  MSOE No. 14
 
November
Fri., Nov. 04 at Lawrence * Final L, 4-2
Sat., Nov. 05 Lawrence * Final - OT T, 2-2
Fri., Nov. 11 at Lake Forest * Final L, 6-3
Sat., Nov. 12 Lake Forest * Final W, 5-2
Fri., Nov. 25 at St. John's Final L, 5-2
Sat., Nov. 26 at St. John's Final - OT T, 2-2
 
December
Fri., Dec. 02 Adrian * Final L, 9-4
  AC No. 9
Sat., Dec. 03 Adrian * Final L, 5-3
  AC No. 9
Fri., Dec. 09 Gustavus Adolphus Final L, 5-3
 
January
Fri., Jan. 13 Finlandia * Final W, 7-6
Sat., Jan. 14 Finlandia * Final L, 5-4
Fri., Jan. 20 at Northland * Final L, 6-2
Sat., Jan. 21 at Northland * Final - OT T, 3-3
Fri., Jan. 27 Lake Forest * Final L, 6-2
Sat., Jan. 28 at Lake Forest * Final L, 5-1
 
February
Fri., Feb. 03 at MSOE * Final L, 5-1
  MSOE No. 12
Sat., Feb. 04 MSOE * Final L, 7-4
  MSOE No. 12
Fri., Feb. 10 at Adrian * Final L, 9-2
  AC No. 9
Sat., Feb. 11 at Adrian * Final L, 5-1
  AC No. 9
Fri., Feb. 17 Marian * Final L, 5-1
Sat., Feb. 18 at Marian * Final L, 6-2
 
October
Tue., Oct. 23 at St. Norbert Final L, 4-0
  SNC No. 1
Fri., Oct. 26 at MSOE * ^ Final L, 6-1
  MSOE No. 8
Sat., Oct. 27 MSOE * ^ Final L, 3-2
  MSOE No. 8
 
November
Fri., Nov. 02 Lawrence * Final W, 3-2
Sat., Nov. 03 at Lawrence * Final W, 3-2
Fri., Nov. 09 Lake Forest * ^ Final W, 2-0
Sat., Nov. 10 at Lake Forest * ^ Final W, 4-2
Sat., Nov. 24 at UW-Eau Claire Final L, 12-4
  UW-EC No. 4
Sun., Nov. 25 at UW-Eau Claire Final L, 6-3
  UW-EC No. 4
Fri., Nov. 30 at Adrian * ^ Final L, 5-2
  AC No. 4
 
December
Sat., Dec. 01 at Adrian * ^ Final L, 4-3
  AC No. 4
Fri., Dec. 07 St. John's Final L, 5-2
Sat., Dec. 08 St. John's Final - OT L, 5-4
 
January
Fri., Jan. 11 at Finlandia * Final W, 3-2
Sat., Jan. 12 at Finlandia * Final W, 5-4
Fri., Jan. 18 Northland * Final L, 5-3
Sat., Jan. 19 Northland * Final L, 5-2
Fri., Jan. 25 at Lake Forest * ^ Final L, 7-4
Sat., Jan. 26 Lake Forest * ^ Final L, 5-1
 
February
Fri., Feb. 01 at MSOE * ^ Final L, 3-1
  MSOE RV/RV
Sat., Feb. 02 MSOE * ^ Final L, 3-1
  MSOE RV/RV
Fri., Feb. 08 Adrian * ^ Final L, 6-1
  AC No. 7
Sat., Feb. 09 Adrian * ^ Final L, 6-5
  AC No. 7
Fri., Feb. 15 at Marian * Final L, 4-3
Sat., Feb. 16 Marian * Final W, 6-3
 
November
Fri., Nov. 01 at Lawrence * Final W, 6-2
Sat., Nov. 02 Lawrence * Final - OT W, 3-2
Fri., Nov. 08 No. 14 College of St. Scholastica * Final - OT T, 5-5
Sat., Nov. 09 No. 14 College of St. Scholastica * Final - OT T, 4-4
Fri., Nov. 15 at No. 5 Adrian College * Final L, 7-0
Sat., Nov. 16 at No. 5 Adrian College * Final L, 3-1
Fri., Nov. 22 UW-River Falls Final L, 4-3
Sat., Nov. 23 No. 1 UW-Eau Claire Final L, 7-0
Fri., Nov. 29 Bethel Final - OT T, 5-5
Sat., Nov. 30 Bethel Final W, 4-2
 
December
Sat., Dec. 07 at Finlandia * Final W, 8-2
Sun., Dec. 08 at Finlandia * Final W, 4-1
 
January
Tue., Jan. 07 at Lake Forest * Final W, 6-4
Fri., Jan. 10 at St. Mary's Final W, 5-1
Sat., Jan. 11 at Augsburg Final W, 5-2
Fri., Jan. 17 No. 4 St. Norbert College * Final L, 3-2
Sat., Jan. 18 at No. 4 St. Norbert College * Final L, 11-1
Thu., Jan. 23 Lake Forest * Final L, 5-3
Fri., Jan. 24 Amherst Final - OT T, 4-4
Fri., Jan. 31 Marian * Final L, 3-0
 
February
Sat., Feb. 01 at Marian * Final L, 7-2
Fri., Feb. 07 Northland * Final L, 4-2
Sat., Feb. 08 Northland * Final W, 7-2
Fri., Feb. 14 at MSOE * Final L, 5-1
Sat., Feb. 15 MSOE * Final W, 6-5
Fri., Feb. 21 at St. Scholastica Final L, 1-0
  NCHA Quarterfinal
Sat., Feb. 22 at St. Scholastica Final L, 9-4
  NCHA Quarterfinal
 
October
Fri., Oct. 31 at Lawrence * Final L, 6-2
 
November
Sat., Nov. 01 Lawrence * Final L, 4-2
Fri., Nov. 07 at No. 11 College of St. Scholastica * Final L, 4-3
Sat., Nov. 08 at No. 11 College of St. Scholastica * Final L, 4-3
Fri., Nov. 14 No. 4 Adrian College * Final L, 5-3
Sat., Nov. 15 No. 4 Adrian College * Final L, 6-2
  Pink in the Rink
Wed., Nov. 19 Aurora Final W, 8-2
Fri., Nov. 21 Augsburg Final L, 3-1
Fri., Nov. 28 at Bethel Final W, 6-5
  Thanksgiving Cup
Sat., Nov. 29 at Bethel Final W, 3-1
  Thanksgiving Cup
 
December
Fri., Dec. 05 Finlandia * Final W, 4-1
Sat., Dec. 06 Finlandia * Final W, 5-1
 
January
Wed., Jan. 07 Aurora Final W, 5-3
Fri., Jan. 09 at UW-Superior Final L, 6-2
Sat., Jan. 10 at UW-Stout Final L, 8-5
Fri., Jan. 16 at No. 1 St. Norbert College * Final L, 7-1
Sat., Jan. 17 No. 1 St. Norbert College * Final L, 4-2
Fri., Jan. 23 at Lake Forest * Final L, 9-1
Sat., Jan. 24 Lake Forest * Final L, 5-1
Fri., Jan. 30 at Marian * Final L, 4-3
Sat., Jan. 31 Marian * Final L, 4-1
 
February
Fri., Feb. 06 at Northland * Final W, 5-3
Sat., Feb. 07 at Northland * Final W, 5-2
Fri., Feb. 13 MSOE * Final L, 3-0
Sat., Feb. 14 at MSOE * Final L, 3-0
Fri., Feb. 20 at Adrian Final L, 3-0
  NCHA Harris Cup Quarterfinals
Sat., Feb. 21 at Adrian Final L, 8-4
  NCHA Harris Cup Quarterfinals
 
October
Fri., Oct. 23 Blue White Game 7:00 PM CDT
Fri., Oct. 30 at Lake Forest * 7:00 PM CDT
Sat., Oct. 31 Lake Forest * 7:00 PM CDT
  Halloween Costume Contest
 
November
Fri., Nov. 06 at MSOE * 7:00 PM CST
Sat., Nov. 07 MSOE * 7:00 PM CST
Fri., Nov. 13 Finlandia * 7:00 PM CST
Sat., Nov. 14 Finlandia * 4:00 PM CST
  Skate with the Falcons
Fri., Nov. 20 at UW-Eau Claire 7:00 PM CST
Sat., Nov. 21 at UW-Stout 4:00 PM CST
Fri., Nov. 27 Bethel 7:00 PM CST
Sat., Nov. 28 Bethel 4:00 PM CST
 
December
Fri., Dec. 04 at Aurora * 7:00 PM CST
Sat., Dec. 05 Aurora * 7:00 PM CST
  Pink the Rink
 
January
Fri., Jan. 08 at Lawrence * 7:00 PM CST
Sat., Jan. 09 Lawrence * 7:00 PM CST
  Youth Hockey Night
Fri., Jan. 15 at Marian * 7:00 PM CST
Sat., Jan. 16 Marian * 7:00 PM CST
Fri., Jan. 22 UW-Stout 7:00 PM CST
Fri., Jan. 29 St. Norbert * 7:00 PM CST
Sat., Jan. 30 at St. Norbert * 7:00 PM CST
 
February
Fri., Feb. 05 St. Scholastica * 7:00 PM CST
Sat., Feb. 06 St. Scholastica * 4:00 PM CST
  Senior Day
Fri., Feb. 12 at Adrian * 7:05 PM EST
Sat., Feb. 13 at Adrian * 3:05 PM EST
Fri., Feb. 19 at Northland * 7:00 PM CST
Sat., Feb. 20 at Northland * 2:00 PM CST
* Conference
^ Division
Bold: Home event