CUW Athletics Calendar

September 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
MSOE Dual
Final

MSOE Dual
Final
30
31
1
at Carthage Shootout on the Border

at Edgewood Culver's Fall Invitational

vs Concordia Ann Arbor
@ River Forest, Ill.
Final
L, 1-0

vs Concordia Ann Arbor
@ River Forest, Ill.
Final
W, 2-0

Carroll
Final
W, 7-2

Lindenwood (IL)
Final
W, 5-0

Concordia Ann Arbor
Final
W, 3-0
2
at Carthage Shootout on the Border
Final
10th of 17

at Edgewood Culver's Fall Invitational
Final
13th of 20

Lindenwood (IL)
vs Oberlin
Final
2 - 5

vs Concordia Nebraska
@ River Forest, Ill.
Final
T, 0-0

Concordia Texas
Final
W, 3-0

vs Concordia Nebraska
@ River Forest, Ill.
Final
T, 1-1

Finlandia
Final
W, 42-6

Concordia Chicago
Final
W, 3-0
3
Oberlin
Final
W, 4-0
4
at Central Regional Qualifier (Naperville, Ill.)
5
at Aurora Double Gun
Final
19th of 20

at Lake Forest
Final
W, 3-0
6
at No. 3 Chicago
Final
L, 4-0

Lakeland
Final
W, 9-0

Elmhurst
Final - 2OT
T, 1-1
7
8
at Carthage Tim Koepka Memorial Tournament

at UW-Oshkosh
Final
L, 3-0

vs Martin Luther
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-0
9
Ken Weidt Classic
Final
7th of 12

Ken Weidt Classic
Final
3rd of 14

at Wisconsin Lutheran Triangular (Wisconsin Lutheran, Marian, CUW)
Final
1st of 3

at Carthage Tim Koepka Memorial Tournament
Final
19th of 20

Alverno
Final
W, 9-0

vs UW-Stout
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-0

at Augsburg
Final
L, 38-16

Lake Forest
Final
L, 1-0

Concordia Chicago
Final
W, 9-0

vs Lawrence
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-0
10
at Alverno Triangular (Alverno, Wisconsin Lutheran, CUW)
Final
1st of 3
11
12
13
No. 8 UW-Whitewater
Final - 2OT
T, 2-2

Lakeland
Final
W, 3-1

at Carroll
Final
L, 2-0
14
at Mount Mary (Dual Meet)
Final
1st of 2
15
at Midwest Region Fall Classic

vs Alma
@ Kenosha, Wis.
Final
W, 3-0
16
at Marian Invitational

at Midwest Region Fall Classic
Final
19th of 34

at Edgewood
Final
W, 5-4

at Albion
Final
L, 79-7

Centre
Final
L, 4-0

vs St. Norbert
@ Kenosha, Wis.
Final
W, 3-0

at Lake Forest
Final
W, 2-1

at Marian
Final
W, 9-0

UW-Whitewater
Final - 2OT
T, 1-1

at Carthage
Final
W, 3-0
17
at Marian Invitational
Final
t1st of 9
18
19
20
Marian
Final
W, 3-2

at Marian
Final
W, 3-0
21
at Marian
Final
W, 6-1
22
at Brissman-Lundeen Invite
Final
20th of 22

at Brissman-Lundeen Invite
Final
10th of 17

at UW-Whitewater Fall Classic

vs Gustie Fall Invitational
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

Wartburg
vs Edgewood
Final
3 - 0

Luther
vs Dominican
Final
2 - 3

Nebraska Wesleyan
Final
W, 3-0

Coe
vs Aurora
Final
1 - 3

Luther
vs Edgewood
Final
3 - 1

Wartburg
vs Dominican
Final
3 - 0

Coe
Final
W, 3-0

Nebraska Wesleyan
vs Aurora
Final
0 - 3
23
at Lake Geneva Escape Tri

at UW-Whitewater Fall Classic
Final
6th of 17

at Carroll (Dual Meet)
Final
1st of 2

vs ITA Regional Champoinship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

Wartburg
vs Aurora
Final
2 - 3

Nebraska Wesleyan
vs Dominican
Final
0 - 3

Wartburg
Final
L, 3-2

Nebraska Wesleyan
vs Edgewood
Final
2 - 3

Benedictine
Final - OT
W, 1-0

Luther
vs Aurora
Final
0 - 3

Coe
vs Dominican
Final
2 - 3

at Hendrix
Final
L, 1-0

Benedictine
Final
W, 1-0

Luther
Final
W, 3-2

Coe
vs Edgewood
Final
3 - 1
24
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational

at Rhodes
Final
L, 4-0
25
at Wisconsin Lutheran Fall Invitational
Final
11th of 16
26
27
Edgewood
Final
W, 3-1

at Edgewood
Final
W, 4-1
28
at Elmhurst Fall Invitational
Final
9th of 10
29
at UW-Eau Claire Blugold Invite
Final
13th of 13

at UW-Eau Claire Blugold Invite
Final
10th of 15

at NACC Championship

vs ITA Regional Championship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Wisconsin Lutheran
Final
W, 3-0

at Illinois
Final
L, 5-3
30
at NACC Championship

vs Earlham
@ Greencastle, Ind.
Final
L, 4-3

vs ITA Regional Championship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Aurora
Final
W, 8-1

Lakeland
Final
L, 60-14

at Dominican
Final
W, 9-0

at Illinois
Final
W, 5-4

at Aurora
Final
W, 3-2

at Aurora
Final
L, 2-0

at Alverno
Final
W, 3-0